תהליך בניית חדר בריחה

אז איך בונים חדר בריחה?

אתם נכנסים בין הדלתות שמעליהן כתוב בגדול "חדר בריחה", עוזבים מאחור את המציאות היומיומית של עבודה, טלפונים, מטלות ועומס ומתמסרים במשך שעה או שעתיים לסיפור אחר, כזה שמגיע מעולמות נסתרים, מסיפורי הרפתקאות ומשחקי מחשב.

אתם נהנים, מגיעים לתשובה הנכונה, מפצחים את החידות בהצלחה והסיפור מסתיים. אבל בעצם, הסיפור של חדרי בריחה לקבוצות מתחיל הרבה לפני שאתם מגיעים לבקר אותנו.

כל חדר בריחה למשפחות, לקבוצות חברים, לעובדים ולכל קהל אחר שמגיע, מסתיר מאחוריו תהליך ארוך ומפותל, שכולל מחשבה על כל פרט בפרט. החלטנו לשתף אתכם בתהליך של בניית חדר בריחה ולגלות לכם איך עושים זאת בפועל.

מחפשים רעיון ובונים רשת של חידות – שאתם צריכים לפצח!

השלב הראשון לפני בניית חדרי בריחה לקבוצות, למשפחות או לזוגות הוא לחשוב על הסיפור המתגלגל והחידה שבתוכו. בכל חדר בריחה ישנן חידות שעליכם לפתור יחד כשאתם נכנסים אל החדר, שלב אחר שלב, בתוך הרפתקה שמסתיימת בסוף המשחק, לאחר שפיצחתם את החידות.

בשלב הזה אנחנו יושבים, מגבשים רעיון מעניין ועשיר, שיש בו פרטים רבים שעליכם בסופו של דבר לאגד ביחד כדי לפתור את החידות. זה יכול להיות סיפור מרתק של הרפתקאות, הרפתקה שמשלבת מדע והיסטוריה או עלילה שמגיעה ממש מעולמות אחרים. אם מדובר בחידות שעליהן יבוסס חדר בריחה למשפחות אנחנו צריכים לחשוב על רמות הקושי ולוודא שגם הילדים שמשתתפים במשחק יוכלו להשתתף בפתרון החידות.

אחרי שיש רעיון והחידות כבר כאן – מתחילים לבנות את החדר

אחרי שגיבשנו את הרעיון – מגיע שלב התכנון. אנחנו הופכים את התמה, אותה עלילה שגיבשנו, להצגה בשר ודם שמתרחשת בתוך חדר הבריחה. אנחנו מתכננים את המערכות בחדר – מהסאונד ועד למערכות הבקרה, מההפתעות שמחכות בתוך החדר ועד לאלמנטים שיוצרים אצל השחקנים התרגשות תוך כדי המשחק.

במהלך השלב הזה אנחנו הופכים את החידות לרמזים ומיצגים בשטח, מתכננים היטב את הנתיב בתוך החדר ואת התפאורה שתופיע בו.

ומכאן – לשלב הבניה! אנחנו עובדים עם בעלי מקצוע רבים, ביניהם בוני תפאורה, מומחים לאלקטרוניקה, מומחים לחיתוך בלייזר ועוד, כדי להביא את החידה והסיפור לחיים ולהמחיש כמה שיותר את ההרפתקה שלפניכם. אם לא נעצב חדר בריחה למשפחות, לילדים או לקבוצות שכל פרט בו מדויק, ההרפתקה לא תהיה מושלמת.

במהלך תהליך הבנייה אנחנו עובדים לא פעם עם בעלי מקצוע שעוד לא מכירים את התחום. זו ההזדמנות שלנו ללמד אותם על חדרי בריחה ובכך לעבור תהליך יצירתי יחד עם כל הצוות כדי לגבש את החדר הכי מושלם שאפשר.

במסגרת התהליך אנחנו עובדים על רשתות התקשורת כדי לוודא שהכל עובד ושהחוויה בחדר תהיה מושלמת. הכי חשוב – שהחידות יוטמעו בפנים בצורה שמצד אחד תתן אתגר למשחק ומצד שני תאפשר לכם לפתור אותן ולהרגיש את הסיפוק בתהליך.

וקצת מהצד שלנו

לפני שאני פותחים את חדרי הבריחה לכולם, אנחנו צריכים להתמודד עם לא מעט אתגרים. אחרי שמצאנו מקום שמתאים, קרוב ונגיש לכולם, חשבנו על הקונספט ובנינו את חדר הבריחה, אנחנו צריכים לשווק, לקדם ולהציג לפניכם את כל האפשרויות.

אנחנו מתמודדים עם מלאכות השיווק, הקידום, הבירוקרטיה שמסביב וכל השאר מסיבה אחת – כדי להנות מהחיוך שלכם כשאתם מסיימים את הפעילות ומגיעים לפיצוח החידות. במהלך הזמן אנחנו עובדים בלי סוף כדי לשפר ולגרום לכם להנות מהבילוי במקום, לפעמים יש דברים שאינם צפויים, אבל אנחנו פותרים אותם – כמו את החידות בתוך החדר.

חדרי בריחה הם תעלומה גדולה עדיין עבור אנשים רבים, שעוד לא התנסו בהם. עבורנו מדובר בשגרת יומיום. עבודה קשה, יצירתית ומאתגרת שבסופו של דבר מביאה לכך שכל אחד שמגיע לחדר הבריחה יהנה מכל רגע וזהו סיפוק עצום עבורנו.

 

2017-02-05T23:06:46+00:00

Leave A Comment

 
שיחה אם אי. קיו. פקטור
היי, איך אפשר לעזור לך היום?
חייג עכשיו


או מלא את הפרטים ואנו ניצור איתך קשר